Merhaba,

Ben Psikolog Mustafa Kaya. Koç Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi alıyorum ve Prof. Dr. Aylin Küntay’ın öğrencisiyim. Faydalı ve eğlenceli oyunlar geliştirmek için çalışıyorum.

Bu proje, bellek kapasitesini bir bilgisayar oyunuyla artırmayı hedeflemektedir. Bu süreçte belleğin nasıl geliştiğini ve ne tür yetenekleri etkilediğini anlamaya çalışacağız. Bu çalışmada, hafıza becerileri, bulmaca benzeri görsel problemler çözme, zihinden aritmetik ve baskılama yetenekleri üzerinde yoğunlaşacağız.

İzin vermeniz durumunda öncelikle iki sefer yaklaşık kırk dakika boyunca bilgisayar üzerinde çeşitli testler yapacağız. Bundan sonra altı hafta boyunca oyunla eğitim yapacağız. Bu eğitimler günlük en az 15 dakika olarak tasarlanmıştır. Haftada en az beş kez oynamanız tavsiye edilmektedir.

Bunların dışında, onay vermeniz durumunda sizinle ilgili bilgi edinebilmek için yaklaşık 10 dakika süren bir anket uygulayacağız.

Çalışmamıza katılım gönüllülük esasına dayalıdır ve istediğiniz zaman çalışmayı bırakabilirsiniz. Bu çalışmaya katılmanın bilinen hiçbir zararı yoktur, bellek açısından yararları olduğu tahmin edilmektedir.

Bilgileriniz şifreli olarak bu çalışmanın araştırmacılarının dışında kimsenin erişemeyeceği şekilde saklanacaktır. Hukuki gereklilikler dışında isminizle beraber olarak paylaşılmayacaktır, ancak diğer bilimsel çalışmalar için ve sadece eğitim ve araştırma amaçlı olarak bütün kimlik bilgileriniz gizli tutularak araştırmacılarla paylaşılabilecektir, yani verilerin kimden sağlandığı asla açıklanmayacaktır.

Eğer bu çalışmayla ilgili sorularınız olursa bana mkaya@ku.edu.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler ve saygılarımla,

Psk. Mustafa Kaya
Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Rumelifeneri Yolu 34450 Sarıyer İstanbul
mkaya@ku.edu.tr

Hesap Aç

(Bütün alanlar zorunludur)

Bu formu doldurmanız yukarıdaki şartları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.